Není to vysněné období

Samozřejmě že klimakterium není období snů. Provází ho celá řada zdravotních i psychických problémů a žena je postavena před fakt, že nyní už skutečně stárne, protože to skutečné období nastává v období, kdy přestává plodnost. Kdyby se však jednalo jen o to, bylo by to ještě půl bídy. Zdravotních obtíží je celá řada a není […]

Samozřejmě že klimakterium není období snů. Provází ho celá řada zdravotních i psychických problémů a žena je postavena před fakt, že nyní už skutečně stárne, protože to skutečné období nastává v období, kdy přestává plodnost. Kdyby se však jednalo jen o to, bylo by to ještě půl bídy. Zdravotních obtíží je celá řada a není divu, že ženy v tomto období jsou vyčerpané a podrážděné.
 

Adaptogeny

Na druhou stranu každé životní období sebou přináší nějaké starosti a není důvod vymlouvat se. Daleko účinnější než nářky nad nesnadným životem je postavit se starostem prostě čelem a hledat účinné řešení problémů. V tomto případě se může jednat například o alternativní léčbu v podobně bylinkových doplňků stravy, kterým se odborně říká adaptogeny.

120x600