Od příštího měsíce v novém zaměstnání

Jste ve firmě, kde už několikátý rok čekáte na povýšení? Máte pocit, že si výborně zvládnutých úkolů nikdo nevšímá? Možná je na čase přestat čekat a začít jednat. Nemusíte zůstávat v jednom zaměstnání řadu let. Doba přeje připraveným a těm, co se nebojí změny. Pusťte se do rozesílání životopisů i vy. Brzy vás budou čekat první […]

Jste ve firmě, kde už několikátý rok čekáte na povýšení? Máte pocit, že si výborně zvládnutých úkolů nikdo nevšímá? Možná je na čase přestat čekat a začít jednat. Nemusíte zůstávat v jednom zaměstnání řadu let. Doba přeje připraveným a těm, co se nebojí změny. Pusťte se do rozesílání životopisů i vy. Brzy vás budou čekat první odpovědi a výběrová řízení. Jsou firmy, kde již dlouhé měsíce chybí zaměstnanec s vaší kvalifikací. Taková firma vám bude ochotna nabídnout mnohem zajímavější platové ohodnocení a řadu zaměstnaneckých benefitů.

Vyšší plat si zasloužíte

Až se pustíte do prohlížení nabídek, pamatujte, že je tu vyhledávač práce, který přehledně seřadí nabídky ve vašem městě a zobrazí vám i předpokládanou výši platu na dané pozici. Kromě výše platu si překontrolujte i nabídku zaměstnaneckých benefitů. Třeba objevíte firmu, co vám vyjde vstříc s požadavkem, abyste část týdne pracovali z domu. V takovém případě není problém ani dojíždění. Mnohem lépe se vám pak bude rozdělovat čas mezi nezbytné úkoly a závazky a vaši rodinu nebo koníčky.